Birbirinden Güzel Doğal Gelin Makyajı Önerileri

Makyaj dünyasının hızla ilerleme kaydettiği bu dönemlerde, küçük de olsa sağlam bir kitle, makyaj konusunda minimalist olmaya ve günlük yaşamlarında pek de kullanmamaya başladılar. Bize göre kadınların bu kararı; kendi ciltleri ile çok daha rahat ve özgür hissediyor olmaları, gerçekten saygı duyulması ve örnek alınması gereken bir unsur. Ancak bu durum düğün günlerinde farklılık gösterebilir elbette. Çünkü bu özel günde makyaj yapıp yapmama konusunda da biraz esnek davranılabilir diye düşünüyoruz 🙂

Doğal bir gelin makyajı mümkün mü?

Aslına bakarsanız, işin sırrı cildinizin güzelliği. Cilt bakımızını aksatmaz ve uyku düzeninizi bozmayarak, bol bol su içerseniz, makyaja pek de ihtiyacınız olmadığını siz de göreceksiniz. Ama elbette düğün gününüzde en iyi şekilde görünmek istersiniz, bu yüzden iyi bir makyaj sanatçısı ile çalışmalısınız, böylece o yoğun koşturmacalı dönemin sebep olduğu stres ve uykusuzluk görüntüsünden, endişelenmeden sıyrılabilirsiniz.

Minimalist gelinler ağır bir görünüm istemediklerinden ve genellikle makyajı uygulama veya değerlendirme konusunda pek pratik yapmadıklarından, doğal güzelliklerini incelikle vurgulayabilen iyi bir makyöz ile çalışmalıdır. Ayrıca makyajdan önce uygulamanız gereken peeling yöntemleri çok önem taşır. Yumuşak ve doğal bir yüz kesesi ile cildinize peeling yaptığınızda, cildinizdeki ölü derilerden kurtulursunuz, ve pürüssüz, porselen gelin makyajı elde edebilirsiniz. Sizler için birbirinden güzel doğal gelin makyajı örneğini inceliyoruz:

1. Gelin Makyajı – Sade Görünüm

Soft geçişlerle doğal bir far, abartılı olmayan bir allık ve dudak renginize uygun bir ruj ile, tamamen doğal ve çekici bir makyaj elde edebilirsiniz:
Doğal Gelin Makyajı

2. Kahverengi Eyeliner ve Bronz Far Uyumu

Kahve ve bronz ışıltılar, özellikle kahverengi gözlere tercih edebileceğiniz, hem şık hem de gözalıcı bir naturel gelin makyajı seçeneği olabilir.
Sade Gelin Makyajı

3. Doğal Gelin Makyajı Örneği

Makyajınızı son derece sade tutarak, bütün dikkatleri kirpiklerinize verebilirsiniz, bu sade makyajı hareketlendiren en önemli unsur, uzun Türkan Şoray kirpikleri 🙂
Doğal Gelin Makyajı Modelleri

4. Natural Gelin Makyajı
Gelin Makyajı Doğal

5. Sade ve Zarif Gelin Makyajı
Natural Gelin Makyajı

6. Soft Tonlarda Gelin Makyajı
Doğal Gelin Makyajı-6

7. Doğal Kaşlar
Doğal Gelin Makyajı-7

8. Pastel Tonlar
Doğal Gelin Makyajı-8

9. Sevimli Gelin Makyajı Örneği
Doğal Gelin Makyajı-9

10. Gölgeli Far ve Natural Ruj
Doğal Gelin Makyajı-10

11. Işıltılı Tonlar
Doğal Gelin Makyajı-11

12. Pürüzsüz Bir Cilt ve Açık Tonlar
Doğal Gelin Makyajı-12

13. Kahverengi Gözler için Makyaj
Doğal Gelin Makyajı-13

14. Renkli Gözlere Makyaj Önerisi
Doğal Gelin Makyajı-14

15. Zarif Kirpikler
Doğal Gelin Makyajı-15

16. Vanilya Tonları
Doğal Gelin Makyajı-16

17. Doğal Görünüm
Doğal Gelin Makyajı-17

18. Geçişli Far Örneği
Doğal Gelin Makyajı-18

19. Çiçekli Gelin Saçı ve Doğal Gelin Makyajı
Doğal Gelin Makyajı-19

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir